tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
    E- mail:
    zsslubiaz@op.pl

2021- Europejskie Dni Sportu

Europejski Tydzień Sportu

W dniu 20.09.2021 r. (poniedziałek) na orliku szkolnym w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu odbył się mecz X Derby Piłkarskie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Na boisku spotkały się drużyny piłkarskie ZSS w Lubiążu – reprezentacja oddziału II i reprezentacja oddziału III. Czas meczu kapitanowie uzgodnili wraz z sędzią 2x15 min. Po pierwszej połowie gry wynik brzmiał 2:1 dla oddziału II. Po 30 minutach gry wynik końcowy meczu to 4:2. Najlepszym strzelcem w drużynie II był Mikołaj Michalski – 3 bramki, a w drużynie III – Robert Lipski - 2 gole.

8. Maciej Maszewski

Sędziowie spotkania: Julia Czech i Jagoda Kasperek.

Sędzia Główny: Grzegorz Kucharczyk

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

24 września 2021 - tego dnia w naszej Szkole odbyło się wiele fajnych zabaw ruchowych i rywalizacji sportowej.  Pan Dominik Dudek zrobił ponownie akcję ,, II Więcej ruchu dla maluchów". Dzieci bawiły się podczas zabaw ruchowych, był mecz piłki nożnej, a zwieńczeniem był konkurs Król Dryblingu.

W grupach starszych było już więcej rywalizacji: mecz piłki nożnej, Drużynowe Biegi Sztafetowe, Mistrzowie Główkowania, Drużynowe Wyrzuty Bramkarskie do Celu.
Zabawy, konkursy i gry toczyły się w radosnej i przyjaznej atmosferze.

mgr Grzegorz Kucharczyk

XI Międzyoddziałowa Bitwa Siłaczy

Dnia 27.09. 2021 (poniedziałek) odbyła się XI w historii Szkoły Międzyoddziałowa Bitwa Siłaczy. Reprezentacje oddziałów po 6 uczniów ( 2 dziewczyny, 4 chłopaków) w każdej drużynie rywalizowały w drużynowych rzutach piłkach lekarską 2 kg. Każdy z uczestników rzucał piłką 3 razy w tył za głowę. Suma rzutów dawała rezultat końcowy. Wygrał oddział II - 227,5m do 199,8 m. Najlepszy wynik wśród chłopców 16,20m uzyskał Mikołaj Michalski, a wśród dziewcząt 14,60m Julia Czech.

XI Międzyoddziałowa Wojna Siatkarska

Dnia 28.09. 2021 (wtorek) odbyła się XI w historii Szkoły Międzyoddziałowa Wojna Siatkarska. Reprezentacje oddziałów po 6 uczniów (2 dziewczyny, 4 chłopaków) w każdej drużynie rywalizowały w meczu siatkówki. Oddział II pokonał oddział III w setach 2:0 (25:16, 25:19).

I Ściganie Oddziałów

Dnia 29.09. 2021 (środa) odbył się I w historii Szkoły Drużynowy Bieg Sztafetowy ,,Ściganie oddziałów”. Reprezentacje oddziałów po 6 uczniów ( 1 dziewczyna i 5 chłopaków) w każdej drużynie, rywalizowały na orliku na dystansie 6 okrążeń. Każdy z uczestników biegł jedno okrążenie. Suma dwóch biegów 6 x 90 m dała rezultat końcowy. W pierwszym biegu sztafetowym był rezultat remisowy. W drugim biegu zwyciężyła reprezentacja oddziału III. „Ściganie oddziałów” zakończyło się zwycięstwem reprezentacji oddziału III.