Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 93220
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 153 dni
 • Kalendarium

  Sobota, 2022-01-22

  Imieniny: Dominiki, Mateusza

 • Kontakt

  TEL/FAX:  071 389 72 14
  dodatkowe telefony:
  tel. komórkowy do sekretariatu:  
  532 744 273
  tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
  E- mail:
  zsslubiaz@op.pl

2019- Sprawozdanie z zajęć rozwijających zainteresowania – warsztaty,gry i zabawy zespołowe.

gr 17 SP i 18 Gim  
w ramach projektu unijnego „Rozwiń skrzydła edukacji”

                  Warsztaty i gry rozwijające przeprowadzane były przeważnie na szkolnym boisku piłkarskim. Młodzież naszej szkoły bardzo lubi sport i jest im to bardzo potrzebne w rozwoju osobistym oraz zdrowiu psychicznym. Zajęcia przeprowadzano w bardzo  atrakcyjnej formie dzięki zastosowaniu sprzętów sportowych. Wraz z systematycznymi cotygodniowymi zajęciami doszły do tego mecze towarzyskie i turnieje sportowe. Uczniowie biorący udział w projekcie występowali w Europejskim Dniu Sportu zorganizowanym na naszym orliku szkolnym. Wygraliśmy wtedy finałowy mecz piłkarski z drużyną Odry Lubiąż. Graliśmy również w Mikołajkowym Turnieju Piłkarskim w Brzegu Dolnym gdzie w rywalizacji z drużynami z Dolnego Śląska zajęliśmy 4 miejsce.
      8 maja 2019 r. zorganizowaliśmy już ósmą edycję Turnieju Piłkarskiego Czysta Gra. Nasze dwie drużyny zajęły odpowiednio III i IV miejsce. W trakcie trwania projektu przeplatały się ze sobą inne projekty napisane przez nauczyciela prowadzącego: „Biegaj – Zapobiegaj” który ma na celu uaktywnianie młodzieży do ćwiczeń kondycyjnych i profilaktyki uzależnień oraz projekt „Zmieniam się gdy Pomagam” mający na celu uaktywnienie uczniów do wspierania innych i organizowania wydarzeń sportowych pomagającym innym rozwijanie skrzydeł.
      Uczniowie przed przystąpieniem do realizacji projektu zostali zdiagnozowani pod kątem zainteresowań  i uzdolnień. Na podstawie zadanych pytań i analizy zdolności uczniów zrealizowaliśmy zaplanowane zadania w projekcie „Rozwiń skrzydła edukacji”.


Grzegorz Kucharczyk

Galeria zdjęć