Chłopska Szkoła Biznesu - ZSS LUBIĄŻ

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Chłopska Szkoła Biznesu

PROJEKTY i KONKURSY

Chłopska Szkoła Biznesu

Dnia 24 marca 2015 r. uczniowie klas 1 i 2 liceum ogólnokształcącego i 3 gimnazjum w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu rozwijali swoje umiejętności biznesowe i komunikacyjne grając po raz pierwszy w grę edukacyjną Chłopska Szkoła Biznesu dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Źródlany Zakątek z Pełczyna.


Czym jest Chłopska Szkoła Biznesu?

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra ekonomiczna, w którą równocześnie może grać od 12 do 30 osób w wieku od 12. roku życia. Gra została opracowana przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie jako narzędzie edukacyjne, szkoleniowe lub integracyjne, służące do pracy z grupą. Gra jest prostą symulacją mechanizmów wolnego rynku, na którym można obserwować takie zjawiska jak podaż, popyt, spółka handlowa, cena, koszty produkcji, negocjacje handlowe i wiele innych. Nawiązuje ona do działalności produkcyjnej i handlowej rzemieślników z tkackiego ośrodka andrychowskiego w XVIII wieku.

Jakie są zalety gry?

Niewątpliwą zaletą gry Chłopska Szkoła Biznesu jest to, że rozgrywa się ją w czasie rzeczywistym, co umożliwia bezpośrednie interakcje uczestników rozgrywki i wywołuje u nich silne emocje i zaangażowanie. Ale co najważniejsze – uczy logicznego myślenia i planowania!
Atmosferę panującą w czasie rozgrywki bardzo trafnie opisała jedna z uczestniczek:
„Pod koniec gry wszyscy przekrzykiwali się, oferując zniżki na towar, którego nikt już nie był w stanie kupić. Gra dla niektórych zakończyła się zwycięstwem, dla innych porażką. Jednak wszystkich nauczyła jednej, ważnej rzeczy: bez względu na to, co robisz, myśl”.


Agnieszka- szkolny doradca zawodowy


„Gra była przyjemna i ciekawa, zasady gry uczyły myślenia.”

Szymon


„Gra uczy myślenia i dogadywania się z ludźmi.”

Tomek


„Miło się handlowało, zajęłam 1 miejsce!”

Ania


„Było dużo zabawy, gra rewelacyjna. Trochę trzeba było pomyśleć żeby zarobić jak najwięcej.”

Dawid


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego