Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

  • Statystyki

    • Odwiedziło nas: 410246
    • Do końca roku: 250 dni
    • Do wakacji: 57 dni
  • Kalendarium

    Czwartek, 2024-04-25

    Imieniny: Jarosława, Marka

  • Kontakt

    TEL/FAX:  071 389 72 14
    dodatkowe telefony:
    tel. komórkowy do sekretariatu:  
    532 744 273
    tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
    E- mail:
    zsslubiaz@op.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

2021-02-04
Powiększ obraz

PROGRAM ORTOGRAFFITI W NASZEJ SZKOLE

Rok szkolny 2020/2021

Klasa III

Program ORTOGRAFFITI z Bratkiem realizowany jest w naszej szkole od września 2020 r. Jest to kompleksowy program wsparcia uczniów ryzyka dysleksji lub mających trudności w nauce czytania i pisania. Został stworzony przez doświadczone terapeutki, Izabelę Mańkowską i Małgorzatę Rożyńską, jako zestaw materiałów do stosowania nie tylko przez terapeutów pedagogicznych czy nauczycieli, ale również do pracy dziecka w domu pod kierunkiem rodziców. Program realizowany jest w klasie III.

PROGRAM ORTOGRAFFITI

Czytaj więcej oPROGRAM ORTOGRAFFITI
2021-02-04

W dzisiejszym świecie znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego jest rzeczą niezwykle ważną. Jego znajomość daje większe możliwości szukania interesujących informacji, poznawania ciekawych ludzi i poszerzania swojej wiedzy, dlatego bardzo ważne jest zachęcanie uczniów do posługiwania się nim w realnych sytuacjach, w których będą mogli kształcić i rozwijać swoje umiejętności.

Innowacja jest efektem moich obserwacji i spostrzeżeń w trakcie ośmioletniej pracy na stanowisku nauczyciela języka angielskiego w ZSS w Lubiążu . Wprowadzenie w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Don’t be afraid to speak English” podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na umiejętność komunikowania się w języku angielskim a przede wszystkim na przełamanie bariery językowej, która często występuje u młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Moim głównym celem jest promowanie języka angielskiego wśród młodzieży oraz uczynienie z nauki procesu przyjemnego i efektywnego. Uczniowie będą zatem doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez: oglądanie kreskówek i filmów w angielskiej wersji językowej, naukę piosenek anglojęzycznych, pisanie listów po angielsku do uczniów, wykorzystanie do nauki fiszek językowych. Pozwoli to uczniom na kontakt z żywym językiem i przyczyni się bezpośrednio do bogacenia słownictwa oraz polepszenia wymowy. Najważniejszą rzecz jaką chciałabym przekazać moim uczniom to fakt, aby nie bały się po prostu mówić i używać języka angielskiego w codziennych sytuacjach życiowych.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ Don't be afraid to speak english”

Czytaj więcej oINNOWACJA PEDAGOGICZNA „ Don't be afraid to speak english”
2021-02-04
Powiększ obraz
Zajęcia o charakterze terapeutycznym skierowane na trening koncentracji uwagi oraz relaksacji. Uczestnikami byli uczniowie oddziału II/III, szkoły podstawowej oraz liceum. Celem zajęć było między innymi wzmocnienie motywacji do podejmowania wysiłku umysłowego, rozwijanie funkcji poznawczych takich jak uwaga i pamięć.


Zajęcia prowadziła pedagog- Renata Dzienis

ZAJĘCIA - RELAKSACJA I KONCENTRACJA UWAGI

Czytaj więcej oZAJĘCIA - RELAKSACJA I KONCENTRACJA UWAGI
2021-02-04
Powiększ obraz
2021-02-04
Powiększ obraz

Od stycznia 2020 roku w naszej Placówce realizowany jest projekt „Dojrzałość od kuchni”. Celem projektu poprzez organizację i prowadzenie działań twórczych jest rozwinięcie wśród młodzieży kompetencji społecznych oraz umiejętności wyznaczania sobie celów i dążenia do ich realizacji. Podczas zajęć z projektu organizowane są warsztaty kulinarne, poprzedzone spotkaniami z dietetykiem, lokalnym szefem kuchni oraz specjalistą od savoir - vivre. Jednym z zadań będzie również przygotowanie dokumentacji fotograficznej- fotografowanie na bieżąco przygotowanych i gotowych już dań. Zrobione przez wychowanków zdjęcia wraz z gotowym przepisem trafią do „Przepiśnika”- książki kucharskiej. Podsumowaniem projektu będzie kolacja finałowa.  Realizacja projektu to przede wszystkim wspaniała zabawa, ale również nauka pracy w grupie i nawiązanie kontaktów z innymi ludźmi i instytucjami.

Koordynator

Piotr Szurgot

Dojrzałość od kuchni

Czytaj więcej oDojrzałość od kuchni
2021-02-04
Powiększ obraz

W każdy weekend nasi wychowankowie uczestniczą w zajęciach z programu „Dyskusyjnego Klubu Filmowego”, którego głównym celem jest rozwój emocjonalny, artystyczny, społeczny i intelektualny dziecka oraz wzbogacenie wiedzy z zakresu form filmowych. Ważną kwestią w realizacji programu jest dostarczenie przeżyć estetycznych dziecku oraz rozwój wrażliwości i wyobraźni.

Podczas zajęć wychowankowie mają możliwość obejrzenia filmów, które skłaniają ich do refleksji. Po filmie następuje otwarta dyskusja, każdy z uczestników ma prawo do wypowiedzi, przedstawienia swoich poglądów i myśli. Najaktywniejsi wychowankowie otrzymują nagrody.

Piotr Szurgot

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Czytaj więcej oDYSKUSYJNY KLUB FILMOWY
2021-02-04

Wychowankowie naszej Placówki brali udział w projekcie „Spadkobiercy kultury -Udokumentowani” realizowanym przez Wołowski Ośrodek Kultury.  Projekt ten miał na celu dotarcie z ofertą edukacyjno-kulturalną związaną polskim filmem dokumentalnym i fotografią dokumentalną z lat wojennych i powojennych do mieszkańców miejscowości Lubiąż.

PROJEKT "SPADKOBIERCY KULTURY- UDOKUMENTOWANI"

Czytaj więcej oPROJEKT "SPADKOBIERCY KULTURY- UDOKUMENTOWANI"
2021-02-04
Powiększ obraz

Wraz z uczestnikami projektu „Udokumentowani” pojechaliśmy do Wrocławia na plan serialu paradokumentalno–fabularnego o tematyce sensacyjno–kryminalnej „Lombard. Życie pod zastaw”, który jest emitowany na antenie TV Puls. Zanim dojechaliśmy na plan filmowy odwiedziliśmy Kino Nowe Horyzonty, w którym obejrzeliśmy film „Żałuję!” (tyt. org. Spijt!). Film opowiada historię Jochema, który na każdym kroku doświadcza w szkole niemiłych sytuacji. Przez cały film na sali kinowej panowała zupełna cisza. Nawet podczas napisów końcowych przez kilka minut wszyscy siedzieli w milczeniu , a po filmie odbywały się rozmowy na temat poruszony w filmie. Następnie wszyscy udaliśmy się na obiad. Po obiedzie przeszliśmy jeszcze przez Wrocławski Rynek i udaliśmy się na plan filmowy „Lombardu” , na którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda scenografia oraz praca ekipy filmowej. Niestety nie mamy żadnych zdjęć z planu serialu, ponieważ zostaliśmy poproszeni o nierobienie zdjęć w środku ze względu na nową scenografię, której jeszcze nikt oprócz ekipy filmowej oraz aktorów nie widział.

Koordynator

Szurgot Piotr

PROJEKT "UDOKUMENTOWANI- LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW."

Czytaj więcej oPROJEKT "UDOKUMENTOWANI- LOMBARD. ŻYCIE POD ZASTAW."