Zakochani w gitarach - ZSS LUBIĄŻ

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

Zakochani w gitarach

PROJEKTY i KONKURSY

Zakochani w gitarach

14 lutego 2015r. w Domu Kultury w Lubiążu odbyło się już trzecie z kolei spotkanie ludzi kochających muzykę, czyli  3-rd Meet Guitar's People.
       W tym Dniu Zakochanych zgromadziła i połączyła ich jedna wspólna miłość, mająca różne kształty, kolory i brzmienia, od akustycznej, przez elektryczną, basową po ukulele. Oczywiście była to miłość do gitary.
        
     Spotkanie było zachętą do wspólnego muzykowania i zaprezentowania swojego talentu.
Celem było uaktywnienie dzieci, młodzieży i starszych zafascynowanych grą na gitarach do spotykania się i poznawania nawzajem. Spotkanie również stworzyło możliwości tym, którzy zakładają zespoły, kapele i potrzebują, poszukują, np. gitarzysty.
    Na imprezę mógł przyjść każdy, kto potrafi grać na gitarze. Ale również można było usłyszeć brzmienie gitar z innymi instrumentami, jak djembe (Jonatan lat10). Do dźwięków gitary swoje dzielne małe głosy dołączyli Hania (3 lata) i Jaś (6 lat) Kucharczykowie z utworem Twinkle, twinkle – w aranżacji Mozarta.
     Młodzież ze Szkoły specjalnej przygotowała fantastyczne plakaty, przedstawiające przeróżne gitary i ozdobiła nimi ściany sali widowiskowej Domu Kultury, czym dodała miejscu muzycznego klimatu.
     We wspólnym muzykowaniu udział wzięło …...........osób. Byli to uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Lubiążu, młodzież z Publicznego Gimnazjum im. ks. J. Twardowskiego w Wołowie pod opieką p. P. Oks
anicza, młodzież z Lubiąża, Krzydliny, Domaszkowa…....... . Swoją obecnością zaszczycili nas także gitarzyści z Wrocławia.
      Razem zagrano i zaśpiewano 7 utworów, standardów rockowych i nie tylko:
Sweet home Alabama – z rep. Lynyrd Skynyrd, Wind of change – Skorpions, Moja i Twoja nadzieja – Hey, Knocking on Haeven's Door – Bob Dylan, Stand by me – B.E. King, Wild thing – The Troggs.
      Na zakończenie imprezy odbył się koncert „Piosenek o miłości” w wykonaniu zespołu Kometa oraz Martyny Nejman i Martyny Turowskiej. Po koncercie każdy, kto chciał mógł zaśpiewać to, co chce i komu chce, np. piosenkę z miłosnym przesłaniem ukochanej osobie.
      Fantastycznie było posiedzieć w tak energetycznej atmosferze, posłuchać wielu różnorodnych gitar, poczuć klimat i wspólnotę z ludźmi z pasją.

     Współorganizatorem imprezy był: Dom Kultury w Lubiążu, Zespół Szkół Specjalnych Lubiąż (H. Rewak, G. Kucharczyk oraz wychowawcy), Zespół Szkół Publicznych Lubiąż, Stowarzyszenie Lubiąż oraz Urząd Miejski w Wołowie.
                                          
                                                                                                                                         Zapraszamy za rok.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego