Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 452183
  • Do końca roku: 189 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
 • Kalendarium

  Wtorek, 2024-06-25

  Imieniny: Łucji, Witolda

 • Kontakt

  TEL/FAX:  071 389 72 14
  dodatkowe telefony:
  tel. komórkowy do sekretariatu:  
  532 744 273
  tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
  E- mail:
  zsslubiaz@op.pl

2023- Szkolny Dzień kropki

15 września 2023 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja, znana jako Szkolny Dzień Kropki. Inicjatorką i organizatorem tego niezwykłego wydarzenia była Pani Malwina Furmańska, która przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego stworzyła niezapomniane doświadczenie dla wszystkich uczestników.

Głównym celem Szkolnego Dnia Kropki było zainteresowanie matematyką oraz geometrią w ciekawy i interaktywny sposób. Dzieci mieli okazję do zabawy i nauki, łącząc przyjemne z pożytecznym. Na początek, każdy uczeń otrzymał specjalne karty pracy, które były związane z tematyką kropek, matematyki i geometrii. Te karty pracy stanowiły wyzwanie intelektualne i zachęcały uczniów do myślenia w kategoriach matematycznych.

Najbardziej zapadające w pamięć były jednak zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie mieli okazję "łączyć kropki" w dosłowny sposób. Wspólnie tworzyli różnorodne wzory i figury, wykorzystując kolorowe kropki i kredki. To była doskonała okazja, aby rozwijać zdolności matematyczne, a jednocześnie rozwijać kreatywność.

Nie mogło zabraknąć również elementu zabawy i sztuki. Uczniowie mieli możliwość pomalowania swoich twarzy i rąk w kropki, tworząc unikalne wzory i malunki. Ta część akcji dostarczyła wiele radości i śmiechu.

Na zakończenie Szkolnego Dnia Kropki, uczestnicy zostali nagrodzeni za swoją pracę i wysiłek. Za wykonane karty pracy otrzymali coś słodkiego, co stanowiło miłe zakończenie dnia pełnego nauki i zabawy.

Szkolny Dzień Kropki był nie tylko okazją do nauki matematyki i geometrii, ale także do promowania kreatywności i wspólnego działania. Dzięki zaangażowaniu Pani Malwiny Furmańskiej oraz wsparciu Samorządu Uczniowskiego, akcja ta była niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników, którzy mieli okazję przeżyć ten wyjątkowy dzień pełen kropek i radości.

Katarzyna Kownacka