Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 93218
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 153 dni
 • Kalendarium

  Sobota, 2022-01-22

  Imieniny: Dominiki, Mateusza

 • Kontakt

  TEL/FAX:  071 389 72 14
  dodatkowe telefony:
  tel. komórkowy do sekretariatu:  
  532 744 273
  tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
  E- mail:
  zsslubiaz@op.pl

Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

2022-01-12

2022- Noworoczne spotkanie z grupą sportową ARTNOX

11 stycznia naszą szkołę odwiedził nasz wieloletni przyjaciel Pan Artur Gwóźdź- prezes grupy zrzeszającej zawodników sportów walki, w towarzystwie zawodnika Dominika Zadory oraz znanej z telewizyjnego serialu "Królowe Życia" Katarzyny Alexander. Nie obyło się przy tej okazji bez wspaniałych prezentów przygotowanych przez naszych gości. Dziękujemy Panu Arturowi za to, że przez te wszystkie lata jest z nami!

Czytaj więcej o: 2022- Noworoczne spotkanie z grupą sportową ARTNOX
2022-01-12

Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS

Z okazji Światowego Dnia Walki z HIV/AIDS w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy z zakresu profilaktyki i zagrożeń z tym związanych. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klas LO. Najwyższe wyniki w konkursie uzyskali: Zuza Wrona, Jakub Chleboś i Mikołaj Michalski. Wszystkim uczniom gratulujemy wiedzy i świadomości zagrożenia.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Walki z HIV/AIDS
2022-01-12

2021- Mikołajki

6 grudnia 2021 w naszej szkole odbyły się Mikołajki szkolne. Każdy z uczniów otrzymał paczkę ze słodyczami i artykułami szkolnymi. Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym po raz kolejny udało się zorganizować wspaniałą niespodziankę dla naszych wychowanków.

Czytaj więcej o: 2021- Mikołajki
2021-12-08
2021-11-25

Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych

Dnia 23.11.2021 r. na terenie Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu przeprowadziliśmy I etap olimpiady o ubezpieczeniach społecznych. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu przekazanego przez ZUS organizatora olimpiady. Poziom wymagań dot. wiedzy o ubezpieczeniach społecznych był bardzo wysoki. Gratulujemy wiedzy!

Czytaj więcej o: Olimpiada o ubezpieczeniach społecznych
2021-11-25
2021-11-25

2021- Uczniowskie Igrzyska Sportowe

25 listopada 2021 rozegrano kolejny międzyoddziałowy mecz  w ramach Uczniowskich Igrzysk Sportowych w ZSS. Mecz w  siatkówkę zakończył się sukcesem oddzialu II  2:0 (25:14, 25:12).

Czytaj więcej o: 2021- Uczniowskie Igrzyska Sportowe
2021-11-18

2021- Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ŻYJ POZA KLATKĄ"

9 listopada 2021 r w naszej społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu gościliśmy przedstawicieli Fundacji Służąc Życiu z Chełmna. Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ŻYJ POZA KLATKĄ" autorstwa Leszka Korzenieckiego oraz Marka Neumanna, skierowany był do młodzieży klas IV – VIII SP oraz I – III LO. W wydarzeniu wzięło udział 60 uczniów naszej szkoły. Atrakcyjna formuła zrealizowanych zajęć dla wychowanków była nie tylko cenną lekcją zawierającą elementy resocjalizacji, ale również niosła w sobie dużo pozytywnej energii. Taki program szczególnie jest potrzebny dla osób, które przebywają w naszym szpitalu na oddziale odwykowym. Uczniowie w sposób atrakcyjny i interesujący dowiedzieli się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą narkotyki, alkohol, papierosy, dopalacze oraz inne substancje psychoaktywne. Płaszczyzną i narzędziem porozumienia między nadawcą a odbiorcą była muzyka oraz historie z życia wzięte. Przedsięwzięcie spotkało się z uznaniem i zainteresowaniem ze strony młodzieży. Treści były adekwatne i dostosowane do tej grupy wiekowej. Nauczyciele – specjaliści w zakresie resocjalizacji i pedagogiki leczniczej - wysoko ocenili wartość merytoryczną programu. W imieniu Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu dziękujemy za możliwość wspólnego udziału w spotkaniu.

Grzegorz Kucharczyk

Czytaj więcej o: 2021- Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ŻYJ POZA KLATKĄ"
2021-11-18

2021- Apel z okazji Święta Niepodległości

11 listopada jest dniem, który  sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych przodków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Dnia 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Apel, przede wszystkim miał na celu  przypomnienie o   ciężkich czasach, ale także wzbudzenie w nas refleksji. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Czytaj więcej o: 2021- Apel z okazji Święta Niepodległości
2021-11-18

2021- Crossfitowy zawrót głowy

„Crossfitowy zawrót głowy” czyli realizacja programu własnego pt. „Więcej ruchu dla leniuchów”. Zajęcia tego typu to nic innego jak trening, który łączy w sobie siłę i energię, doskonale poprawia kondycję i wytrzymałość i co najważniejsze czerpie z zajęć radość. CrossFit pomaga młodzieży stawiać sobie cele nie tylko na sali, ale również w życiu. CrossFit byłby niczym, bez atmosfery panującej podczas treningu, rywalizacji, pokonywaniu własnych słabości. Uczestnicy zajęć mogą rozwijać i podnosić na wyższy poziom swoje umiejętności ruchowe oraz kształtować swój stosunek do aktywności fizycznej. Podczas zajęć promowany jest zdrowy styl życia, dobre funkcjonowanie w sferze psychicznej oraz rozwój osobowości. Prowadzone zajęcia, dają możliwość spędzenia czasu wolnego aktywnie i z pożytkiem dla uczestników i ich zdrowia. Stale dostarczane są uczestnikom informacje dotyczące poprawnych mechanizmów i technik ćwiczeń fizycznych.

 Prowadzący zajęcia mgr Dominik Dudek

Czytaj więcej o: 2021- Crossfitowy zawrót głowy