Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 432897
  • Do końca roku: 215 dni
  • Do wakacji: 22 dni
 • Kalendarium

  Czwartek, 2024-05-30

  Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy

 • Kontakt

  TEL/FAX:  071 389 72 14
  dodatkowe telefony:
  tel. komórkowy do sekretariatu:  
  532 744 273
  tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
  E- mail:
  zsslubiaz@op.pl

Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

2024-04-30

Wywiad z gościem specjalnym X Konkursu Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie"- Jackiem MEZO Mejerem.

Rozmowa z Jackiem Mejerem (Mezo) – gościem honorowym X edycji Dolnośląskiego Konkursu Piosenki Polskiej „Piosenka zmieniająca życie” i przewodniczącym konkursowego jury – polski raper , autor tekstów, dziennikarz radiowy i osobowość telewizyjna. Współpracował z takimi wykonawcami, jak Ascetoholix, Slums Attack, Owal/Emcedwa, DJ Decks, Liber, Duże Pe, IGS, Sylwia Przybysz, Grupa Operacyjna, czy Pięć Dwa. Laureat nagród Eska Music, VIVA Comet i Superjedynki. Dwukrotnie nominowany do Fryderyka.

 

Czytaj więcej o: Wywiad z gościem specjalnym X Konkursu Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie"- Jackiem MEZO Mejerem.
2024-04-30
2024-04-29

Sprawozdanie z X Konkursu Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie"

X Dolnośląski Konkurs Piosenki

 

„Piosenka Zmieniająca Życie”  
Sprawozdanie
Lubiąż, 25 kwietnia 2024 r.
 X Dolnośląski Konkurs Piosenki „Piosenka Zmieniająca Życie” odbył się w Sali Teatralnej w Lubiążu przy ul. Mickiewicza 1. W konkursie wzięło udział 56 wykonawców tworzących 28 podmioty. Jako organizatorzy gościliśmy przedstawicieli szkół z Dolnego Śląska (m.in. ze Oławy, Sobótki i Wrocławia). Gościem Specjalnym Konkursu i Przewodniczącym Jury był znany polski artysta Jazek ,,Mezo” Mejer. Zachęcał on młodzież do pozytywnych zmian w życiu i porzucenia nałogu. Nagłośnieniem i akustyką Konkursu w sposób niezwykle profesjonalny zajął się Wołowski Ośrodek Kultury. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Starosta Powiatu Wołowskiego p. Janusz Dziarski, kierownik wydziału organizacyjnego i spraw społecznych w Urzędzie Gminy Wołów – Anna Mądrzycka, a Kuratorium Oświaty we Wrocławiu reprezentowała starsza wizytator p. Maria Klempous Podczas konkursu i uroczystej Gali panowała niezwykle sympatyczna atmosfera. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, a laureaci Konkursu otrzymali cenne statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ocenę wykonań poszczególnych piosenek dokonało Szanowne Jury w którego skład weszli – mgr Małgorzata Szumniak, mgr Ewa Glińska (absolwentki Akademii Muzycznej we Wrocławiu) i  Jacek MEZO Mejer – artysta muzyk. Całą trudną sferą organizacyjną (wykonanie dekoracji Sali Teatralnej, przygotowanie młodzieży do prowadzenia wydarzenia, przygotowanie poczęstunku, występ artystyczny w formie pantomimy, projekt i wydruk dyplomów) wykonali nauczyciele i wychowawcy Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu. Poprzez zorganizowanie X Dolnośląskiego Konkursu Piosenki  „Piosenka Zmieniająca Życie” w Lubiążu zrealizowano zamierzone cele,  stworzono przestrzeń dla młodzieży, do wyrażenia siebie, swoich problemów, ale ubranych w perspektywę lepszego, nowego życia. Wspierano młodzież, by mogła zostawić swoje nałogi lub z nich na zawsze zrezygnować.
Przeciwdziałano uzależnieniom i patologiom społecznym.
Podczas konkursu nastąpiła:
 • · prezentacja piosenek o treściach związanych z pozytywną zmianą w życiu,
 • · profesjonalna ocena poziomu muzycznego uczestników
 • · wyłonienie najlepszych wokalistów i zespołów muzycznych
Zorganizowany koncert przyczynił się do:  
 • · promocji stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków  i przemocy,
 • ·  wytworzenia trwałych pozytywnych zmian wśród wykonawców i słuchaczy Konkursu,  
 • · krzewienia wśród młodzieży wrażliwości na muzykę,
 • ·  promocji sztuki wokalnej jako środka wyrazu artystycznego,
 • ·  kształtowania u młodzieży poczucia własnej wartości,
 • · kształtowania pozytywnych cech charakteru i osobowości poprzez uczestnictwo w realizacji zadań.
 •  
Konkurs zorganizowali Dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy  z Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu.
Naszą szkołę reprezentowały 4 podmioty. Nasi uczniowie zdobyli:
W kategorii szkół podstawowych – Dolny Śląsk:
-  wyróżnienie - zespół : Patrycja Skiba, Karolina Zejda i Maja Miąsko z piosenką zespołu Hey ,,Moja i Twoja nadzieja”.
W kategorii szkół ponadpodstawowych – Dolny Śląsk:
I miejsce Adrian Stolarczyk w utworze ,,Zanim pójdę”.
II miejsce – Alan Błaszkiewicz i Wojciech Kulejewski w piosence ,,W głowie tworzę schody”, którzy sami skomponowali piosenkę i napisali jej słowa.
Młodzież uczyła się piosenek i pisała teksty pod okiem nauczyciela muzyki Grzegorza Kucharczyka.
Upowszechniano kulturę muzyczną młodzieży z terenu gminy Wołów i  Dolnego Śląska
Zrealizowano zadania profilaktyczne  - promocja stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków  i przemocy.
 
                                                                                                                   Organizatorzy
Czytaj więcej o: Sprawozdanie z X Konkursu Piosenki Polskiej "Piosenka Zmieniająca Życie"
2024-04-29
2024-04-17

2024- Światowy Dzień Wody

22 marca to Światowy Dzień Wody. Jest to doskonały czas, aby zwrócić uwagę młodych ludzi na kwestie ochrony wody i nauki o jej roli w ekosystemie. Tego dnia uczniowie klas IB, 8a i 8b oraz II LO oglądali animacje filmowe o wodzie i jej oszczędzaniu, rozwiązywali quizy i zagadki z wodą w roli głównej oraz układali hasła promujące wodę. Dodatkowo uczniowie wykonali gazetki edukacyjne o korzyściach płynących z picia wody każdego dnia.

Nasza szkoła dołączyła także do Akcji Światowy Dzień Wody z PAH, którą w tym roku celebrował cały świat pod hasłem “Woda dla pokoju”.

Zorganizowane aktywności w naszej szkole przypomniały wszystkim uczniom jak ważna jest w życiu woda.

 

Akcja została przeprowadzona przez nauczyciela geografii Annę Bednarek

Czytaj więcej o: 2024- Światowy Dzień Wody
2024-04-17

2024- WIOSENALIA

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w Zespole Szkól Specjalnych odbył się „turniej klas" pod nazwą „Wiosenalia ", aby w sposób rozrywkowy i z pomysłem świętować ten dzień. Konkurs przygotował i poprowadził Samorząd Uczniowski. Motywem przewodnim turnieju było hasło „Wiosna - powiew zdrowia i czystości".

Podczas rywalizacji uczniowie mogli sprawdzić się w wielu dziedzinach. Pierwszą z nich było przedstawienie mody wiosennej, a także plakatu wiosennego z motywami ekologicznymi. Modę wiosenną w Stylu ekologicznym przedstawiała klasa siódma. W przerwach między konkurencjami uczniowie zapamiętywali treść wierszyka i wiosennej piosenki. Klasy świetnie się bawiły przygotowując swoje konkurencje.

W naszej zabawie nie było przepranych i wygranych , wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami , najważniejsza jest wspólna zabawa oraz to że spędziliśmy ten dzień radośnie.


Malwina Furmańska
Anna Bednarek

Czytaj więcej o: 2024- WIOSENALIA
2024-04-03
2024-03-20

2024- Dzień Kobiet w Domu Kultury

„Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna”

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet przypadający na 8 marca jest świętowany zarówno przez kobiety i mężczyzn, którzy w tym wyjątkowym dniu w akcie szacunku, miłości, wdzięczności wręczają kobietom symboliczne upominki. Również i my nie zapomnieliśmy o wspaniałych paniach i dnia 9 marca w Domu Kultury w Lubiążu zaprezentowaliśmy swoje umiejętności. Pan Piotr oraz pan Grzegorz wraz z dziewczynkami Oliwią Jóźwiak i Wiktorią Kulik przygotowali występ wokalny oraz skecz pt., „Kobieta i mężczyzna”. Wypadliśmy wspaniale, brawom i owacjom nie było końca.

 

Piotr Szurgot

Grzegorz Kucharczyk

Czytaj więcej o: 2024- Dzień Kobiet w Domu Kultury
2024-03-20

2024- Dzień Liczby Pi

Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto – 14 marca. Datę tę na Dzień Liczby Pi wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, tak jak jej przybliżoną wartość. Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 roku w San Francisco. Do dziś w Stanach Zjednoczonych cieszy się ono dużą popularnością. Z tej okazji pieczone są tam okrągłe placki ("pie" wymawia się podobnie do "pi") i dyskutuje się o dziwnych właściwościach liczby pi.
Pi – zwana też ludolfiną - jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Oznacza stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. Jest też pierwszą literą greckiego słowa "perimetron”, oznaczającego obwód.
Jako pierwszy wartość liczby pi, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku obliczył najprawdopodobniej Archimedes w III w. p.n.e. Jednak odkryli ją ci, którzy wymyślili koło, czyli Sumerowie. Informacje o niej znajdują się też w Piśmie Świętym, bo liczba ta pojawia się przy okazji budowy świątyni Salomona. Pi badali również Egipcjanie, którzy podawali, że jest to 16/9 podniesione do kwadratu, co było już dosyć dokładnym przybliżeniem tej liczby.
Uczniowie naszej szkoły również świętowali ten dzień. Powstały ciekawe gry planszowe z zastosowaniem liczby pi jak również domino. Każdy uczeń po skończonym zadaniu otrzymał słodki upominek co było miłym akcentem.

Malwina Furmańska

Czytaj więcej o: 2024- Dzień Liczby Pi
2024-04-17

CZAS START !!!:) RUSZYŁA IV EDYCJA PROGRAMU ,,WF Z AWF - AKTYWNY DZISIAJ DLA ZDROWIA W PRZYSZŁOŚCI"

Program od marca 2024 roku jest realizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Głównym celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

Realizując zajęcia zamierza się osiągać następujące cele:

- przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2;

- przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

Zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego .Opracowała

mgr Iwona Bartos

Czytaj więcej o: CZAS START !!!:) RUSZYŁA IV EDYCJA PROGRAMU ,,WF Z AWF - AKTYWNY DZISIAJ DLA ZDROWIA W PRZYSZŁOŚCI"