Zespół Szkół Specjalnych w Lubiążu

56-100 Lubiąż

ul. A. Mickiewicza 1

tel. 71 389 72 14

 • Statystyki

  • Odwiedziło nas: 432895
  • Do końca roku: 215 dni
  • Do wakacji: 22 dni
 • Kalendarium

  Czwartek, 2024-05-30

  Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy

 • Kontakt

  TEL/FAX:  071 389 72 14
  dodatkowe telefony:
  tel. komórkowy do sekretariatu:  
  532 744 273
  tel. komórkowy do pedagoga:     532 656 675
  E- mail:
  zsslubiaz@op.pl

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

2024-04-17
Powiększ obraz

Program od marca 2024 roku jest realizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu zainicjowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Głównym celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

Realizując zajęcia zamierza się osiągać następujące cele:

- przygotowanie programu zajęć aktywizujących dzieci i młodzież szkolną oraz wdrożenie dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, które umożliwiają poprawę kondycji fizycznej po okresie hipokinezji, izolacji społecznej i przeciwdziałanie skutkom zdrowotnym COVID-19 w czasie epidemii SARS-CoV-2;

- przeprowadzenie diagnozy wybranych aspektów stanu kondycji fizycznej i stanu zdrowia dzieci i młodzieży szkolnej, stanowiącej podstawę do przygotowania analizy i rekomendacji dla MEiN dla dalszych działań zmierzających do poprawy kondycji fizycznej uczniów.

Zajęcia w naszej szkole są prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego .Opracowała

mgr Iwona Bartos

CZAS START !!!:) RUSZYŁA IV EDYCJA PROGRAMU ,,WF Z AWF - AKTYWNY DZISIAJ DLA ZDROWIA W PRZYSZŁOŚCI"

Czytaj więcej oCZAS START !!!:) RUSZYŁA IV EDYCJA PROGRAMU ,,WF Z AWF - AKTYWNY DZISIAJ DLA ZDROWIA W PRZYSZŁOŚCI"
2024-04-17
Powiększ obraz

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, w Zespole Szkól Specjalnych odbył się „turniej klas" pod nazwą „Wiosenalia ", aby w sposób rozrywkowy i z pomysłem świętować ten dzień. Konkurs przygotował i poprowadził Samorząd Uczniowski. Motywem przewodnim turnieju było hasło „Wiosna - powiew zdrowia i czystości".

Podczas rywalizacji uczniowie mogli sprawdzić się w wielu dziedzinach. Pierwszą z nich było przedstawienie mody wiosennej, a także plakatu wiosennego z motywami ekologicznymi. Modę wiosenną w Stylu ekologicznym przedstawiała klasa siódma. W przerwach między konkurencjami uczniowie zapamiętywali treść wierszyka i wiosennej piosenki. Klasy świetnie się bawiły przygotowując swoje konkurencje.

W naszej zabawie nie było przepranych i wygranych , wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami , najważniejsza jest wspólna zabawa oraz to że spędziliśmy ten dzień radośnie.


Malwina Furmańska
Anna Bednarek

2024- WIOSENALIA

Czytaj więcej o2024- WIOSENALIA
2024-04-17
Powiększ obraz

22 marca to Światowy Dzień Wody. Jest to doskonały czas, aby zwrócić uwagę młodych ludzi na kwestie ochrony wody i nauki o jej roli w ekosystemie. Tego dnia uczniowie klas IB, 8a i 8b oraz II LO oglądali animacje filmowe o wodzie i jej oszczędzaniu, rozwiązywali quizy i zagadki z wodą w roli głównej oraz układali hasła promujące wodę. Dodatkowo uczniowie wykonali gazetki edukacyjne o korzyściach płynących z picia wody każdego dnia.

Nasza szkoła dołączyła także do Akcji Światowy Dzień Wody z PAH, którą w tym roku celebrował cały świat pod hasłem “Woda dla pokoju”.

Zorganizowane aktywności w naszej szkole przypomniały wszystkim uczniom jak ważna jest w życiu woda.

 

Akcja została przeprowadzona przez nauczyciela geografii Annę Bednarek

2024- Światowy Dzień Wody

Czytaj więcej o2024- Światowy Dzień Wody